news-details

Yeni Porsche 2020 Satış Rakamlarını Açıkladı

Alman otomobil devi olan Porsche, yeni serisini piyasaya sürmesinin ardından 2020 senesinin ilk çeyreğinde yaşanan küresel salgının etkilerine rağmen satış rakamlarını açıkladı. Mevcut ekonomik iklimleri de göz önünde bulundurduğunda rakamların bu derece olması oldukça sevindiren bir gelişme oldu. Sadece geçen seneye göre bir karşılaştırma yapıldığında ise satış rakamlarında %5 azalma meydana geldi.

Tüm dünyada yaşanan ekonomik sıkıntılardan nasibini Porsche üretim fabrikası da aldı. Beklenildiği gibi 2020 serisi yeni arabasını Ocak ayı itibariyle sürücüleri ile buluşturan Porsche, 3 ay içerisinde ki satış rakamlarına baktığımızda biraz da olsun etkilenmiş olarak görülmektedir.

2020 ilk Çeyrek Raporu

Dünya genelinde bulunan küresel sıkıntılar sebebiyle geçen seneye göre %5 düşüş yaşayan Porsche, Ocak ayı itibarilye 53.125 otomobili sahibine teslim etti. Avrupa genelinde satışlarının yüzde yirmi artış gösteren Porsche Amerika’da yüzde 19, Asya ülkelerinde ise yüzde 8 düşüş yaşadı.

Gelecek Günler için Umut Dolu Yaklaşım

Yaşanan sıkıntılı günlerin yavaş yavaş geride bırakıldığı ve her ne kadar küresel bir sıkıntı olsa da ortada olan rakamların rakiplere göre iyi bir şekilde ilerlediğini söyleyen Porsche yetkilileri önümüzdeki günlerde rakmların tekrardan artacağı görüşünde. Bu rakamların artmasında hem küresel salgının yavaşlaması hem de yavaş yavaş insanların araba ticaretine geri dönmelerinin etkisi olacağını tahmin ediyor.

Dünya geneli ve dünya bölgelerinde oluşan satış grafikleri ise şöyledir;

""