news-details

Yeni Nesil Peugeot 2008 Çok Beğenildi

Peugeot 2008, Türkiye standartlarında ideal bir araçtır. İlginç karakteri ve tasarımı sebebiyle oldukça kompakt bir araçtır. SUV klasmanında yer alan bir araç olsa da D segmentine de yakındır. SUV araç kategorisinde ki en az yakıt tüketen modellerin başında gelir. Yine tasarım ve kullanım kolaylığı da tercih sebebi olmasında ki en önemli özellikleridir.

Peugeot 2008, yukarıda da bahsettiğimiz gibi neredeyse her açıdan başarılı bir araçtır. Tabi ki bu araçtan bir Q7 performansı beklemek gereksizdir çünkü iki aracın fiyatı arasında dağlar kadar fark vardır. Firma bu aracı sürekli olarak yenilemiş ve teknolojik açıdan hiçbir zaman bu aracı dışlamamıştır.

Dalgalı tavan, spoyler, çamurluk ve yeni ızgara tipi ile tasarım olarak eski araca oranla çok büyük farklara sahiptir. Orijinal bagaj hacmi 350 litre olsa da arka koltukların yatması sebebiyle bu değer neredeyse 4 katına çıkmaktadır.

Geniş iç kapı hacmi, torpido gözü ve vitesin arkasında ki alan sebebiyle de araç içinde gerekli evraklar ve eşyalar rahatlıkla saklanmaktadır. Sahip olduğu ekranda ise kırmızı LED ışıkların kullanılması araca çok farklı bir hava katmış. Tam bir şehir beyfendisi olan bu araç teknolojik donanımları sebebiyle de eskisinden çok daha güvenli. Olumsuz tüm koşullara karşı hazırlıklı olan 2008, otomatik fren sistemi ile sürücüsünü olası kazalardan korumaktadır. Geri görüş kamerası ise birçok araca oranla çok daha başarılı.

Sportif ve Zarif

Özellikle kadın kullanıcılara daha çok hitap eden bu araç, GT Line donanımı ile genç kitlenin de ilgisini çekiyor. 1.2 Pure Tech 110 HP gücünde ki motor 6 ileri şanzıman ile donatılmış. Bir diğer motor seçeneği ise 1.5 litre BlueHDi dizel versiyonu. Bu motorun teknik bilgileri tam olarak bilinmese de 110 HP gücün üzerinde olacağı gelen bilgiler arasında. Araçlarda kullanılan motorların ödüllü olduğunu da belirtmekte fayda var. Grip Control teknolojisi sebebiyle araç kaygan zeminlerde çok daha güvenli bir sürüş konforuna sahip. Mud&Snow modunda da çamurlu ve karlı zeminde performansı üst seviyeye çıkmakta.

Hız sabitleyici ve sınırlayıcı gibi donanımlar direksiyonun yanından ayarlanabiliyor. Mirror Sreen fonksiyonu ile de telefon aramaları yapılabiliyor. Ekranda ise yakıt tüketimi ve diğer bilgilerin hepsi mevcut. Teknik açıdan neredeyse kusursuz bu araç fiyatıyla da kullanıcıları memnun edecektir.

 

  • Etiketler