news-details

Volvo S90 T60 Modeli Tanıtıldı

Volvo firmasının E segmentine özel olarak ürettiği sedan S90, T6 motorlu versiyonu ve R-Design donanım paketi ile alanında iddialı bir model. 2.0 litre benzinli bu motor 100 Km’de 7.6 litre tüketime sahip. T6 motorunun yanında T8 model bir motora daha sahip S90’ın iki motor seçeneği de yüksek performansa sahip. T8 motor 320 beygir güce ve 400 Nm Tork değerine sahip.

S90’ın özel bir donanım paketi olan R-Design paketinde; 12 inçlik dev dijital gösterge, özel koltuklar, renkli aynalar, siyah parlak ön ızgara ve özel süspansiyon sistemi mevcut. Bu donanımın belki de en önemli donanımı sahip olduğu süspansiyon sistemi. Bu sistem tamamen S90’a özel olarak dizayn edilmiş ve rakiplerine oranla çok daha sert bir sisteme sahip.

Uzun ve heybetli bir görünüme sahip S90, makam otomobili klasmanında değerlendirebilecek bir araç. Volvo firması bu segmentte standart bol kromlu havalandırma ızgarası kullansa da S90’a özel parlak siyah ızgara kullanıyor. Sportif tasarımının yanı sıra 20 inçlik devasa jantlar arabaya çok farklı bir görünüm katıyor. Firma iç kısımda da değişikliğe giderek ahşap detaylar yerine karbon kaplama kullanmış. Direksiyonda kullanılan tek parça kontrast dikiş ise önemli bir detay. Aracın iç kısmındaki malzeme kalitesi rakiplerine oranla çok daha kaliteli. Volvo’nun güvenliğe verdiği önemi anlatmak abes olsa da bu araçta birçok farklı güvenlik donanımı yer alıyor.

E sınıfı araçlar arasında en karizmatik modellerden biri olan yeni Volvo S90’ın T8 motoru hibrit özelliğine sahip. 1816 kg ağırlığa sahip bu aracın yakıt tüketimi biraz fazla olsa da bunun en büyük sebebi rakiplerine göre 300 kg daha ağır olması. Kilo olarak ağır bir araç olsa da kalkış ve hızlanma aşamasında turbodan gelen yüksek Tork sayesinde araç üstün bir performans garanti ediyor.

 

  • Etiketler