news-details

Toyota Liderliğini Sürdürüyor

Toyota’nın en çok satış yapan modellerinin başında gelen Corolla, dünya çapında da en çok satış yapan model konumunda. Corolla, 2018 yılında ilk 10 ayda 1 milyona yakın araç satarak en yakın rakibine 100 bin araç fark atmış durumda. Toyota firması ise piyasa değeri olarakta en iyi firma konumunda.

Çıktığı ilk günden bu yana ise 46 milyonluk araç satışı ile kendi alanında lider konumda. Ülkemizde de çok popüler olan bu aracın 98 modelleri bile hala daha 28 bin TL gibi bir rakamlara satılıyor. Ülkemizde ise Corolla üretici firmasının %11’lik satışını tek başına çekiyor.

SUV segmentinde ise RAV4 araçları popüler olmaya başladı. 2018 yılının ilk 10 ayında ki verilere göre de dünyanın en çok tercih edilen SUV aracı konumunda. Dünya genelinde 700 bin adet RAV4 şimdiden satılmış durumda. RAV4 geçen yılda da kendi alanında zirvedeydi.

RAV4’ün ise geçmişi 25 yıl öncesine dayanıyor. Bu alanda zamanla sektörün ilerleticisi olan RAV4 fiyatına rağmen ülkemizde de tercih ediliyor. 2017 yılında ise SUV segmentinde yaklaşık 30 milyon adet satış gerçekleştirdi.

 

  • Etiketler