news-details

Toyota GR Supra Kullanıcılar ile Buluşuyor

Toyota firmasının en iyi modellerinden olan Supra yenilendi. 5. Jenerasyon olan bu model GR Supra adı ile çıkacak. Yeni araç ABD’de düzenlenen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtıldı.

GR Supra ile birlikte Toyota’nın yarış takımı için özel olarak ürettiği GR modeli de tanıtıldı. Spor otomobilin en saf hali olarak tanımlanan yeni Supra sürüş deneyimi üst düzey bir araç. Bir önceki Supra 2000GT modeline benzemekteydi. Ön kısımda yer alan motor arka itişli bir şekilde tasarlandı. GR Supra hassas yol tutuşu, kısa aks aralığı ve çevikliği ile ön plana çıkıyor.

Toyota GR Supra geçmişten izler taşısa da uzun kaputu, kompakt gövdesi ve çift bombeli tavanı ile bir önceki nesilden ayrılıyor. Supra’nın dış tasarımında gösterilen özen iç kısmında da gösterilmiş. Sahip olduğu kokpit konsepti ile ultra modern fonksiyonların bir araya geldiği bu modelde sürüş koltuğu yarış araçlarından esinlenerek dizayn edilmiş. Alçak, ince ve yatay kokpit görüş açısının çok geniş olmasını sağlamış. Çift turbo besleme, 3.0 litrelik 6 silindirli motor 340 HP gücünde ve 500 Nm tork değerine sahip. Bu motor 8 ileri otomatik şanzıman ile birleştirilmiş.

Motor herhangi bir hızda yüksek Tork değerini sağlıyor. GR Supra kalkış kontrol özelliği ve muhteşem motoru ile 0 ile 100 km arasındaki hıza 4.3 saniyede çıkabiliyor. Aracın sınırlı sayıda üretilmesi ve ilk olarak Avrupa’da satılması planlanıyor. 900 adet yeni model 2019’un yaz aylarında yollardaki yerini alacak. Avusturya’da üretimine başlanan modellerin birçoğu hazır durumda.

GR Supra’nın yanı sıra A90 adındaki model sadece 90 adet üretilecek. Özel boya ve esnek tasarımı ile ön plana çıkan bu model mat siyah jantlarının yanı sıra kırmızı deri kaplamaları ile agresif bir görünüme sahip. Toyota GR Supra modelini almak için kullanıcıların elini hızlı tutması şart. Araç ilk sipariş veren 90 müşteriye özel olarak üretilecek.

 

  • Etiketler