news-details

Peugeot Patronu Jean-Philippe Imparato ile Röportaj

Peugeot firmasının gelecek planları oldukça ilgi çekici. Paris Fuarında firmanın CEO’su Jean-Philippe Imparato, gelen soruları firma adına cevapladı.

İlk soru Paris’de düzenlenen fuar hakkında ki görüşleri ve firmanın fuarda neler tanıttığıydı.

Jean-Philippe Imparato: “Her otomotiv firması gibi bizde bu fuara gelerek markamızı anlatmaya çalışıyoruz. Fuarda Rifter lansmanını gerçekleştirdik. 508 SW’nin de tüm dünyaya tanıtımını yaptık. Avrupa’da önemli değişiklikler yapmak için yıllardır çalışıyoruz. Firma olarak asıl amacımız kullanıcı odaklı, tasarım açısından albenisi olan bir otomotil üretmek. Sıkıcı ve geleneksel tarzdan hoşlanmıyoruz ve araçlarımızda sürekli değişikliğe gidiyoruz. Otomobil üretmeyi seviyoruz ve keyif alıyoruz. Hedefimiz; huzur, keyif ve sadelik.”

Huzur kelimesinin açılımı kendisine soruldu.

Jean-Philippe Imparato: “208 yıllık bir tarihe sahibiz. 208 yılda dünyada birçok teknolojik devrim yaşandı. Biz bu devrime sakin ve huzurlu olarak giriyoruz çünkü bu devrimin altından kalkabilecek altyapıya ve ekibe sahibiz. Şuanda dünyada şarj edilebilir ve hibrit araçlar oldukça popüler. Bir araç firmasının yapabileceği yeniliklerin hepsini bizde yapabiliyoruz.”

Keyif kelimesinin de açılımı kendisine soruldu.

Jean-Philippe Imparato: “E-Legend hakkında sosyal medyadan birçok olumlu mesaj aldık. İnsanlar artık bu tarz yenilikler istiyorlar. Tasarıma olan ilgi son yıllarda oldukça arttı. Biz aracımızın hibrit veya elektrikli motora sahip olmasından önce güzel olmasını istiyoruz. Bu güzelliği de teknoloji ile harmanlayıp ortaya araçlarımızı çıkarıyoruz. Bir araç kullanıcısının isteyebileceği tüm özellikler, sahip olduğumuz geniş model yelpazemizde mevcut. Araç kullanırken kişilerin keyif almasını sağlamak adına da elimizden geleni yapıyoruz.”

Son olarakta sadelik kelimesinin anlamı soruldu.

Jean-Philippe Imparato: “Kullanıcılar geçmiş yıllara oranla çok daha bilinçli. Özellikle Avrupalı kullanıcılar araçların karbondioksit salınımına ve emisyon değerlerine çok dikkat ediyor. Bu sebeple de hibrit motorlu araçlardan benzinli araçlara kadar her tipte ki motorlu araçları üretiyoruz. 508, 508 SW ve 3008 gibi araçları üretmekle kalmıyor bu araçları 300 beygire kadar çıkarıyoruz. 4x2 ve 4x4 gibi seçenekleri de kullanıcıya sunuyoruz. Emisyon noktasında ise büyük gelişme kaydettik. Hibrit araçlarımız 50 km’e kadar 0 emisyon tüketimine sahip. Düşünsenize, şehirler arası yolculuk yapıyorsunuz ve araç emisyon tüketmiyor. Bu durum büyük motorlu araçlarımız içinde geçerli. Toparlamak gerekirse, Peugeot kullanan kişilerin sıkılma gibi bir ihtimalleri yok. Her tipten araca sahibiz. Öne çıkan özelliğimiz ise motorumuz. Bizi tercih ettiğinizde ise rahat olma garantisi veriyoruz.”

 

  • Etiketler
 
news
Otomobil Peugeot

Peugeot Rifter (2019)