news-details

Opel Combo Bir Ödül Daha Aldı

Hafif ticari araç sınıfında ki en önemli ödüllerden birisi olan IVOTY ödülü bu yıl Opel'in yeni aracı olan Combo modeline verildi.

Ülkemizinde bulunduğu yaklaşık olarak 25 ülkeden otomotiv alanında ki uzmanlardan oluşan jüri, Opel Combo model araçlara 127 puan verirken, en yakın rakibi olan Mercedes Sprinter 92 puanda kaldı. Aracın fiyatının uygun olması, sürüş noktasında kullanıcıyı tatmin etmesi ve gelişmiş teknik desteğinden dolayı hafif ticari araç sınıfında ki en prestijli ödül bu yıl Combo'ya giti. Opel markası 1992 yılında Astra Van ve 2002 yılında ise Vivaro modelinin ardından bu ödülü üçüncü kez kazandı.

Ödül törerinde konuşan Opel üst düzey yetkilisi olan Lohscheller; Bu ödülü almaktan dolayı firma olarak gurur duyuyoruz. Bu alanda ne kadar yenilikçi ve iddialı olduğumuzu bir kez daha kanıtladık. Yeni Combo modeli ile C segment araçlarda yeni bir çağı başlattık. Markamız, hafif ticari sınıfında yılların tecrübesine ve üstün bir teknolojiye sahip. Bu alanda çok daha iyi araçlar çıkaracağımıza firma ve çalışanlar olarak inancımız tam" açıklamasını yaptı.

IVOTY jürileri ise bu yıl ödülün Combo'ya verilmesinde; Combo'yu üreten mühendis ekibi gerçekten muhteşem bir işçilik çıkarmış. Opel Combo modeli tasarım, teknoloji ve sürüş konforu ile bu yıl ödülü sonuna kadar haketti" açıklamasını yaptı.

Ülkemizde de çok tutulan bu aracın yukarıda saydığımız nedenlerin yanında yakıt tüketimi ve ürün taşıma kapasitesi noktasında da birçok ticari araç kullanıcısını tatmin ettiği bir gerçek. Combo, 1 Tonun üzerinde ki bir yükü 3.400 mm'lik taşıma uzunluğu ile benzer araçların çok ötesinde. Yine Opel'in teknik servis ağının çok gelişmiş olması birçok kullanıcıya cazip gelen başka bir neden.