news-details

Mercedesten Yapay Zeka Otomobil Geliyor!

Mercedes-Benz, MWC 2018de yen A serisinde ilk olarak dünya lansmanını gerçekleştirdiğini yapay zeka ile çalışan MBUX adındaki yeni multimedya sistemini tanıttı.

Sezgisel ve eğitsel olarak kullanıcıların davranışlarına göre şekillenebilen bir yapay zekayı barındıran MBUX, Mercedes in MWC deki odak noktasını oluşturuyor. Yaklaşık 70 milyon satır kod yazılarak yapılan MBUX ile arttırılmış gerçeklik üzerinden harita görüntülemesi gerçekleştirilebiliyor.

Daimler bünyesindeki smart, MWC 2018 de, smart vision EQ fortwo yu da sergiliyor. Bu ilginç otomobil, CASE programı kapsamında geliştirildi. Şehir içi kullanıma odaklanılarak hazırlanan ve otonom sürüş sistemiyle donatılan iki kişilik araç, tamamen elektrikli bir altyapıya sahip. Car2Go isimli araç paylaşım programının geleceğine dair ipuçları taşıyan smart vision EQ fortwo da gaz ya da fren pedalları bulunmuyor..

Mercedes in akıllı telefon uygulaması olan Mercedes Me de etkinlikte kendine yer buldu. Kullanıcılar, Mercedes Me sayesinde akıllı telefon üzerinden kalan yakıt miktarını görüyor veya merkezi kilidi açma/kapama gibi araç fonksiyonlarını kontrol edebiliyor. Kullanıcı akıllı telefon üzerinden dört adede kadar sanal anahtar da aktive edebiliyor.

Kaynak : otohaber.com