news-details

Mercedes C200 D Sınıfının En iyisi

Mercedes-Benz firması C serisine giderek önem vermeye başlıyor. Bu yazımızda firmanın en çok satan modellerinden olan C200 D’yi tanıtacağız. 1.6 litrelik dizel motoru ile yeniden makyajlanan bu araç, Renault ile ortak olarak üretildi. Makyajlı C200 D, bir üst modeli E220 D’nin bir alt motorunu kullanıyor. Bu durumda motor konusunda Mercedes mühendislerinin yer aldığını kanıtlıyor. Renault mühendislerinden sadece iç dizayn noktasında yardım alınmış.

160 beygir gücündeki bu motor 380Nm Tork değerine sahip. Makyaj öncesi modelden çok daha performanslı bu model, 0 ile 100 km arasına bir önceki modelden 2,5 saniye daha önce çıkabiliyor. 1.6 litre bir motora oranla çok daha performanslı özel üretim motoru sayesinde performans arayan kullanıcıları da tatmin edebiliyor. Yakıt tüketimi noktasında da iddialı bir model olan C200 D’de kullanılan dizel motorun sınıfının en iyisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

9 ileri konvertörlü otomatik şanzımanı sayesinde araçtaki yakıt tüketimi minimuma düşürülmüş. Gücünü arka tekerden alan bu modelin vites geçişleri de olağanüstü ki Mercedes’in şanzıman kalitesini tartışmaya da gerek yok. Sahip olduğu Sport ve Sport+ sürüş modlarının her ikisinde de araç kusursuz bir sürüş konforuna sahip. Araç performans olarak zorlandığında bile sahip olduğu özelliklerle kullanıcıyı tatmin edebiliyor.

4Matic sistemi ile birlikte C200 bambaşka bir boyuta geçiyor. Bu sistemle birlikte güç tüm tekerlerden eşit olarak sağlanıyor ve viraj performansı neredeyse iki katına çıkıyor. 4 çeker ve yakıt tüketimi noktasında cimri bir araç arayan Mercedes kullanıcıların tercih etmesi gereken ilk model C200 D.

Renault firmasının iç kısımda yardımcı olması Mercedes kullanıcılarında hayal kırıklığı yaşatmış olabilir. Genişlik algısının diğer modellere oranla kaybolduğu bu araçta koltuk mesafesi standardın altında. Kalabalık aileler için bu model ideal bir araç olmayabilir.

Donanımsal olarak ise araçta neredeyse her teknolojik özellik bulunuyor. LED Farlar, 10 inç multimedya ekranı, hafızalı koltuklar, elektrikli camlar ve ayna gibi özellikleri standart paketlerde bile yer alıyor. Araçta Apple CarPlay ve Android Auto gibi sistemlerde yer alıyor.

 

  • Etiketler