news-details

Maserati Levante GTS Rakiplerine Gözdağı Veriyor

Ünlü İtalyan otomobil üreticisi Maserati çıkardığı yeni modeli olan Levante ile rakiplerine göz dağı vermeye hazırlanıyor. Serinin en güçlü modeli olarak tanıtılan Levante GTS birçok açıdan muazzam bir araç.

Diğer Maserati modellerinde olduğu gibi bu modelde sınırlı sayıda üretilecek. 3.8 litrelik çift turbo beslemeli, V8 Benzinli motor, 550 HP güç ve 730 Nm Tork değerleri, motorun ne kadar güçlü olduğunu kanıtlıyor. Araç 0 ile 100 km arasına 4.2 saniyede çıkabiliyor. 4 tekerden aldığı güç ile birlikte LSD mekanik diferansiyel sistemi ile araç her türlü viraja girip çıkabiliyor.

Maserati Levante GTS 22 inçlik dev jantları ile dikkatleri üzerine çeken bir araç. Ailenin en güçlü modeli olarak geçen bu modelde özel bir gövde kullanılmış. Araç ilk olarak Los Angeles Otomobil Fuarında karşımıza çıktı. 8 ileri tam otomatik ZF şanzıman, vites geçişlerini kullanıcıya kesinlikle hissettirmiyor.

Kırmızı deri koltukları ile uyumlu olan siyah dikişler iç dizayna renk katıyor. Tasarım açısından Black Piano paketi sahip olduğu; F1 Vites, spor pedallar, gösterge paneli, özel saat kadranı ve krom kaplaması ile kullanıcıların dikkatini üstüne topluyor. Levante GTS’in çıkabileceği maksimum hız seviyesi 292 km/s. Alt ön ızgara ve arka tamponlarının görünümü genel tasarıma gayet uyumlu üretilmiş.

Full Matrix LED farlar standart Xenon farlara oranla %20 daha fazla aydınlatma ve %32 oranında daha uzun ömre sahip. Aracın fiyatı henüz belirlenmese de ülkemizdeki sayısının iki elin parmağını geçmeyeceği aşikar. Özel olarak üretildiği için aracı almak oldukça zor.

 

  • Etiketler