news-details

Land Rover Evoque Tanıtıldı

Land Rover Evoque başarısını giderek perçinleştiriyor. İngiliz markası 2011 yılından itibaren bu modelden yaklaşık olarak 750 bin adet sattı. Firmanın tasarımcıları ise aracı giderek daha güzel hale getirmek için mücadele veriyorlar. Range Rover firmasının Velar modelinden esintilerin yer aldığı araçta en büyük değişim arka dizaynda yaşanmış.

Firma bu aracın daha iyi olması için araç üzerinde çalışan tüm çalışanlarına fazla mesai yaptırdığı söylenmişti. Sürüş dinamikleri büyük ölçüde değişen Evoque birçok sürüş modunda başarılı. Dört silindirli bir motora sahip bu model 300 HP güce ve 400 Nm Torka sahip. 9 ileri otomatik şanzımana sahip bu araç 4,37 metre uzunluğunda devasa bir araç. Aracın boş ağırlığı ise 2 tona yakın. Araç ağır olmasına rağmen motor performansı çok yüksek.

Test aşamalarında viraj performansı da beğenilen bu aracın en önemli özelliği arka aksın yönlendirme aşamasında daha aktif kullanılması. 48 Voltluk yumuşak-hibrit şanzıman özelliği en boş paket olan dizel versiyon hariç hepsinde bulunuyor. Araçta frene basılması durumunda akü ve jeneratörler kendini şarj edebiliyor. Firmanın en büyük hatası ise jeneratörlerin araca 100 kglık ağırlık yapması.

Firma kısa süre önce yaptığı açıklamada plug-in hibrit segmentine küçük silindirli motora sahip bir model daha ekleyeceğini açıkladı. Aracın fiyatının 37 bin Euro’dan başlaması bekleniyor. Nisan ayında kullanıcı ile bulaşacak bu araç kullanıcı tarafından beğenilecektir.

Teknik Özellikler

Boş ağırlık 1925 kg

Bagaj hacmi 591-1383 lt

0-100 km/s 6,6 sn

CO2 186 gr/km

 

  • Etiketler