news-details

Kia Ceed SW Yenilenen Modeli ile Göz Dolduruyor

Kia firması özellikle Ceed modelinde sürekli gelişim kaydediyor. Firma bu model ile hali hazırda yakaladığı başarıyı Ceed SW ile arşa çıkarmayı hedefliyor. Araç birçok otomotiv dergisinin yaptığı testlerde birincilik ödülünün sahibi oldu. Ceed SW station segmentinde yer alıyor ve SW’nin anlamı Sportswagon.

Aracın bagaj hacmi 625 litre. Benzer bir araç olan Golf Variant’ın 605 litre olduğunu düşünürsek rakam oldukça muazzam seviyede. Firma aracın tasarımını Slovakya’da gerçekleştirdiği için aracın Avrupai görünümü de buradan geliyor. Yeni model sahip olduğu özellikler sebebiyle daha sportif bir görünüme sahip. Arka koltuklar 3 parçalı olarak katlanabiliyor ve bagaj hacmi daha da arttırılabiliyor. Raygı bagaj sistemi ise opsiyon olarak satılıyor ve oldukça pahalı.

Tasarım noktasında yakalanan başarı sürüş konforunda da yakalanmış. Süspansiyon sistemleri tatlı bir sertliğe sahip ve toplam ağırlık 1.5 ton olduğu için virajlara rahatlıkla girip çıkabiliyor. Araç motor olarak Avrupa emisyon standartlarını tamamen karşılıyor. 1.4 litrelik turbo benzinli motor, 6 ileri manuel şanzıman seçeneğine ile satılıyor.

Fabrika verileri ise 100 km’de 7,1 litre yakıt tüketimine sahip. Dizel motor ise 5,4 litre yakıt tüketimi ile gayet cimri bir profile sahip. Çift debriyaj sistemi iki motor seçeneğinde de bulunuyor. Bu teknoloji Volkswagen DSG şanzımana oranla daha akıcı ve yumuşak bir sürüş konforu sağlıyor.

Kia Ceed SW’nin ucuz bir araç olmadığını da söyleyelim. Aracın Almanya fiyatı 17 bin Euro. Tabi ki bu fiyatın atmosferik motor seçeneğinde olduğunu belirtmekte fayda var ve bu motor 100 HP gücünde olduğu için biraz ağır kalıyor. 140 HP’lik benzinli motor ise 23.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Aracın en beğenilen paketi ise Vision. Bu pakette: 16 inç jant, geri görüş kamerası, deri koltuk, direksiyon ve ısıtmalı koltuklar gibi popüler tüm donanım özelliklerine sahip. Kısaca toparlamak gerekirse, aracın bagaj hacmi muhteşem. Fiyatı benzer araçlara oranla biraz pahalı olsa da uzun ömürlü bir araç olduğunu belirtmekte fayda var.

 

  • Etiketler
 
news
Otomobil Kia

Kia Ceed (2019)