news-details

Jeep Gladiator Üstün Özellikleriyle 2020 Yılında Yollarda

Jeep Gladiator modeli isminin hakkını veren bir model. 4x4 özelliği, özgün tasarımı, 285 HP beygir gücü ve 3.6 litrelik V6 benzinli motoru ile tam anlamıyla bir arazi aracı. Pikap segmentinin en iddialı araçlarından olan Gladiator modelinin 260 HP gücünde 3.0 litrelik V6 motor seçeneği de bulunuyor. Araçta 80’den fazla teknolojik ve güvenlik donanımı yer alıyor.

Amerika’da 2019’un ikinci çeyreğinde yollarda olacak bu araç ülkemizde ancak 2020 yılından itibaren kullanıcılara sunulacak. Los Angeles Otomobil Fuarında tanıtılan Gladiator, kendi segmentinde çıtayı arşa çıkarmış durumda. Üstün Off-Road yeteneklerinin yanı sıra asfalt performansı da etkileyici. Bu model ülkemizde dar bir kesime hitap etse de bu tarz araç sevenlerin ilk tercihi olacaktır.

Jeep firmasının Kuzey Amerika Başkanı Tim Kuniskis yeni model ile ilgili olarak: “Gladiator tartışmasız pikap segmentinin en dikkat çeken aracı. Dünyanın her noktasında bulunan Jeep müşterilerini her anlamda memnun edebilecek bir araç ürettik. Bu araca şimdiden bile çok yoğun bir talep var. Güvenlik noktasına ayrı bir parantez açmakta fayda var çünkü birçok Premium sınıfı araçta yer alan donanımları Gladiator’de bulabilirsiniz. Bu model dayanıklılığı, çok yönlülüğü ve işlevselliği bir arada sunabiliyor.”

Klasik Jeep tasarımına sadık kalınarak üretilen bu aracın Wrangler’a benzediğini söyleyebiliriz. Jeep’in efsanevi yedili ızgarasının kullanıldığı bu araç daha aerodinamik olacak şekilde dizayn edilmiş. LED farlarla muhteşem bir görünüm sağlanan bu araçta 725 kg yük taşıma kapasitesi ve 3,5 tona kadar yük çekme kapasitesi bulunuyor. İç kısımdaki işçilik ise üst seviyede. Ferah bir ortam hedeflenen Gladiator’de koltuk mesafeleri özenle ayarlanmış.

Apple CarPlay ve Android Auto destekli 8,4 inçlik dev ekranda kullanıcıların işine yarayabilecek birçok fonksiyon bulunuyor. Yol tutuşu, sürüş kalitesi ve Off-Road kabiliyetinin üst seviyede olduğu Gladiator modelinde bulunan 3,6 litrelik V6 Pentastar benzinli motor seçeneği 8 ileri otomatik şanzıman ve 6 ileri manuel şanzıman seçenekleri ile satışta. Diğer motor seçeneği olan 3,0 litrelik EcoDiesel motorda ise sadece 8 ileri otomatik şanzıman seçeneği mevcut. İki motor seçeneğinde de bulunan 4x4 sistemi özel olarak geliştirilmiş. Tru-Lock elektrikli ön ve arka kilitlerin yanı sıra kaydırmalı diferansiyel kilidi ile araç zorlu arazi koşullarının üstesinden gelebildiği gibi 76 cm’e kadar derin sulardan da geçebiliyor.

 

  • Etiketler