news-details

Jaguar ve Land Rover Üretime Tekrardan Başlayacak

Korona viürs salgını dünya genelinde büyük ekonomik sıkıntıları da beraberinde getirdiğini uluslararası haber ajanslarından takip ediyoruz. Özellikle otomobil sektöründe ki satışların 0’a düşmesi birçok araba üreticisi markanın karlarını aşağıya çekmesine sebep oldu. Özellikle bu zamanda insanların evlerinden çıkamaması özellikle de içlerinde yaşadıkları maddi problemler sebebiyle araba satışlarının bir nebze düşmesine hatta alt tabanı görmesine sebep oldu.

Dünya genelinde alınan önlemlerin başında birçok araba üretcisinin fabrikalarını kapatması geldi. Jaguar ve Land Rover üretimlerini yavaşlatarak söz verdiği tarihlerde araba piyasaya sürmede aksaklıklar yaşadı. 2021 Jaguar F-Type’ın ve 2020 Land Rover Defender’ın satışa çıktığı zamanlara denk gelmesi bütün planları alt üst etti.

Üretim Tekrardan Kademeli Olarak Başlayacak

İngiliz otomobil üreticilerinin yapmış oldukları toplantıda çıkan sonuç 18 Mayıs itibariyle üretimlerin kademeli olarak başlatılması oldu. 18 Mayıs’tan itibaren Jaguar E-Pace ve I Pace’in üretimine kademeli olarak başlanacağı açıklandı. İngiliz üreticilerin almış oldukları bu karar ile birlikte birçok otomobil fabrikasının tekrardan kademli olarak üretime başlayacağı ve genel olarak otomobil sektörünün canlanmaya başlanacağı tahmin edilmektedir.

Her iki araba üreticisi (Jaguar ve Land Rover) yaptıkları açıklamada çalışanlarının sağlıklarının birinci öncelikte olduğunu tekrar tekrar dile getirerek, yapılacak kademeli üretimde bile tüm kontrolleri sağlayacaklarını açıkladılar. Yapılacak üretimlerde katı sosyal mesafe önlemlerini alacaklarını açıkladılar.