news-details

Jaguar I-Pace Tesla'nın Korkulu Rüyası Olabilir

Jaguar I-Pace modeli 4 yıldan uzun süredir geliştirilen bir model. Firmanın amacı bu araba ile Tesla’ya rakip olabilecek kalitede bir SUV üretmekti. Aracın özelliklerine ve resimlerine baktığımızda ise verilen emeğin karşılığı alınmış.

Jaguar I-Pace modeli kullanıcıya çok farklı bir deneyim yaşatmayı garanti ediyor. Yapılan test sürüşleri sonrası birçok kullanıcıda bu farklı deneyimi onaylıyor. Üst düzey bir performansa sahip bu araç 400 HP güce sahip. 700 Nm’lik Tork değerine sahip bu motor elektriğin gücünü sonuna kadar hissedebileceğiniz ender araçlardan. Araç 0 ile 100 km arasındaki hıza 4.8 saniyede çıkabiliyor. Maksimum hız değerinin 200 km/s saniye olduğunu düşünürsek bu performansın şimdilik yeterli olacağı görüşündeyiz.

Üst düzey motor performansının yanı sıra I-Pace sahip olduğu muhteşem tasarımı ile de özgün bir model. Araçta kullanılan motor tam elektrikli olduğu için sessiz bir şekilde çalışıyor. 480 km’lik menzile sahip bu aracı tam olarak doldurmak neredeyse yarım gün sürüyor. Elektrikli araçlarında en büyük problemlerinden birisi bu olsa da 100 kW’lık bir enerji kaynağına sahipseniz aracın %80’ini sadece 40 dakikada doldurabilirsiniz.

20 inçlik devasa jantlara sahip olan I-Pace yola adeta tutunuyor. Süspansiyon sistemi ile muhteşem uyum halinde çalışan direksiyonun tepkileri de oldukça keskin. Bu model Off-Road moduna alındığında yerden 50 milimetre yükselebiliyor. Mükemmel bir ağırlık değerine sahip I-Pace yolda da arazide de oldukça başarılı. Araç yüksekliği ve uzunluğu ile en büyük rakibi Tesla Model X’den daha büyük.

Koltuklar katlandığında 2180 litreye kadar depolama imkanına sahip bu aracın iç kısmı da oldukça geniş. Multimedya ekranı üzerinden aracı yönetmek oldukça kolay. Tesla Model X’e oranla çok daha şık ve Premium bir model olan I-Pace rakibini çoktan oyun dışı bırakmış durumda.  

Jaguar I-Pace Teknik Özellikler

Güç Aktarımı: 4 çekiş, otomatik şanzıman

Güç Ünitesi: 90.0 kWh lityum iyon batarya

Ortalama Tüketim: 24.2 l/100 km

Giriş Fiyatı: 700.000 Türk Lirası

 

  • Etiketler