news-details

Hyundai i30 Fastback N Tanıtıldı

Hyundai i30 Fastback modeli piyasadaki en güçlü Koreli. Aracın motoru ve özellikleri sebebiyle Mustang’i andırıyor. İ30 Fastback N, başarılı tasarım özellikleriyle diğer kardeşlerinden ayrılıyor. Oturma pozisyonları çok başarılı bir şekilde ayarlandığı için araçta seyahat eden kişiler rahat bir şekilde yolculuk yapabiliyor. Aracın maksimum bagaj hacmi ise 1351 litre ki bu rakam hatchback versiyonlara oranla çok fazla.

Fastback 275 HP gücünde ve direksiyonun yanlarında konumlandırılan tuşlarla modlar arasında değişiklik yapabiliyor. Sport modelindeki süspansiyon sistemi çok başarılı ve araç yarış pistlerinde bile çok iyi performans gösterebiliyor. Modelde kullanılan N harfi ise Nürburgring anlamına gelmekte. Sert direksiyon kullanmayı seven kişilerin tercih etmesi gereken modlar ise Sport ve N modları.

Elektrik kontrollü diferansiyel kilidi sayesinde araç çok iyi bir şekilde ileriye atılabiliyor ve virajlara yüksek hızlarda girebiliyor. Performance versiyonunda egzoz sesi daha yüksek ve bu özelliği sebebiyle gençler tarafından tercih edilecektir. Aracın performansı iyi olsa da Leon Cupra performansına yaklaşamıyor.

Test sonuçları ile ilgili konuşmak gerekirse, araç anlık tepkimelere hızlıca yanıt verebiliyor. Direksiyon tepkimeleri, vites değişiklikleri ve gaz pedalının tepkimesi birçok yol koşulunda üst seviyede. Aracın en önemli özelliklerinden birisi ise kendine has fren sistemi. Testte kullanıcıların fark ettiği en önemli hata ise önden kayma eğiliminin fazla olması.

Aracın bir diğer dezavantajı ise arka camda yer alan sütunların görüşü azaltması. Baş mesafesi ise 1,80 m boydan fazla olanlar için sorun oluşturabilir. Kısacası, sürüş noktasında konforuna önem veren kullanıcıların tercih etmesi gereken araçların başında geliyor.

Teknik Özellikler

Motor hacmi: 1998 cc

Güç: 275 HP

Maksimum Tork: 353 Nm

Güç Aktarımı: 6 ileri manuel şanzıman

Boş ağırlık: 1516 kg

0-100 km: 6,1 saniye

Maksimum Hız: 260 km/s

Tüketim: 8,2 litre

Co2: 194 gr/km

 

  • Etiketler