news-details

Hibrit SUV Kia Niro 170000 TL'den Başlayan Fiyatlarla

Bu yazımızda bir başka hibrit araç olan Kia Niro’yu tanıtacağız. Araç en düşük yakıt tüketimi noktasında Guinness rekorlar kitabına bile girdi. Kia yıllardır çevreci motor üretmeyi hedefleyen bir firma. Bu konuda 30 yıldır tecrübesini kullanan firma Niro ile birlikte hem güçlü hem de düşük yakıt tüketen bir araç üretmiş.

Kia Niro, C SUV segmentinde yer alan ilk hibrit araç. İlk olmasının yanı sıra bu segment ortaya Kia markası ile birlikte çıktı. Yakıt tüketimi düşük, çevreci, ucuz ve SUV araç arayanlar için ilk tercih olabilecek bir araç.

Atletik ve sportif tasarımının yanı sıra aracın iç mekanı da oldukça geniş ve ferah. Sürüş konforu noktasında da birçok testten başarılı ile geçti.

1,6 litre motora sahip olan araçta benzinli ve elektrikli motorlar birbirlerine uyum sağlıyor. Toplamda 141 PS bir motor gücüne sahip. Kendi segmentinde de bu alanda da lider bir araç. 6 kademeli çift debriyajlı şanzımana sahip araç ön çeker. 88 gr/km CO2 emisyon oranıyla da ne kadar çevreci olduğunu kanıtlıyor.

Fabrika verilerine göre de 100 km’de sadece 3,8 litre yakıt tüketimine sahip. Çift kavramalı şanzımanı sayesinde de gaz aksiyonlarına çok hızlı bir şekilde tepkime veriyor.

Avrupa, Kuzey Amerika ve Uzakdoğu’da çok kez test edilen araç bu testlerden başarılı ile geçti. Kia Niro, üstün direksiyon hakimiyetinin yanı sıra çokta dengeli bir araç olarak ön plana çıkıyor.

SUV araç olması sebebiyle de birçok Premium donanıma sahip. Anahtarsız çalıştırma, ısıtmalı koltuklar, geri görüş kamerası, sunroof, 18 inç çelik jant, tam otomatik klima ve direksiyon da ki fonksiyonlardan bunlardan sadece birkaçı.

Yine araçta yol bilgisayarı, dokunmatik multimedya ekranı ve akıllı telefon şarjı gibi de özellikler mevcut.

220 V’luk prizi ile de laptop, akıllı telefonlar ve daha birçok cihazı başarılı bir şekilde şarj edebiliyor. Çevre dostu, performanslı ve yakıt tüketimi bir araç isteyenlerin ilk tercih etmesi gereken araçların başında geliyor. Araç ülkemizde de Kia resmi bayilerinde satılmakta. Ülkemizde ki vergi oranlarını hesaba katarsak aracın başlangıç fiyatının 170,000 Türk Lirası olması da büyük bir avantaj.