news-details

Hibrit Sedan Corolla Mart Ayında Yollarda

Dünyanın en çok tercih edilen modellerinden olan Corolla, mart ayında yola çıkıyor. Sakarya’daki fabrikada üretimleri gerçekleşen Corolla, bu kez birçok farklı motor seçeneği ile geliyor. Hibrit üretimine ağırlık veren firma Sakarya’yı hibrit üretim merkezi haline getireceğini geçen yıl açıklamıştı.

Otomotiv sanayimizin en önemli firmalarından olan Toyota, Sakarya’daki üretim tesisine ağırlık vermeye devam ediyor. Burayı Hibrit üretim merkezi haline getirmeyi hedefleyen şirket, Corolla ve C-HR gibi modelleri burada üretiyor. Corolla serisinin 12. Nesli olan bu model 2018 yılındaki Cenevre Otomobil Fuarında sergilenmiş ve otomotiv severler tarafından çok beğenilmişti. Toruing Sports gövde tipi ile gelen yeni Corolla 1.8 litrelik benzinli ve hibrit motoru ile Mart ayında yollardaki yerini alacak.

İlk kez 1996 yılında satışa sunulan ve 150’den fazla ülkede 46 milyon satış rakamına ulaşan Corolla sadece firma açısından değil otomotiv tarihi açısından da çok önemli bir model. Dizel motor seçeneğinin kullanılmayacağı yeni Corolla’da güvenlik paketleri de arttırıldı. Yeni sedan kasa Corolla 1.8 litrelik hibrit motor seçeneğinin yanı sıra 1.6 litrelik benzinli motoru ile de satın alınabilecek. 6 ileri manuel şanzımanın yanı sıra CVT otomatik şanzıman ile de çalışan bu motor 132 HP beygir gücünde.

Safety Sense teknolojisinin kullanıldığı Corolla Sedan hakkında Toyota’nın üst düzey yetkilisi Hiroshi Kato’da övgü ile bahsetmişti. Hibrit noktasında Sakarya’nın seçilmesinin firmanın Türkiye’ye olan güvenini kanıtladığını aktaran Kato, C-HR’ında üretimlerine hız verileceğini açıkladı.

 

  • Etiketler