news-details

Hafif Ticari Araçlar Kiralanabilecek

Araçların fiyatlarının artması ile birlikte şirketlerin kiralama seçeneğini tercih etme oranı giderek artıyor. Yeni yapılan düzenleme ile birlikte, uzun süredir beklenen hafif ticari araçların kiralanabilmesi artık mümkün. Ülkemizde faaliyet gösteren en iyi araç kiralama şirketlerinden olan Leaseplan şirketinin Genel Müdürü Türkay Oktay konu ile ilgili görüşlerini aktardı.

Oto kiralama sektörü uzun süredir yasal düzenleme bekliyordu. Araç kiralama şirketleri ticari araç ve normal araçları kiralayabilirken hafif ticari araçları kiralama hakkı bulunmuyordu. Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren yeni düzenleme ile birlikte hafif ticari araçları kiralama engeli ortadan kalktı.

Türkay Oktay konu ile ilgili olarak: “Bu düzenlemenin olmaması sebebiyle birçok şirket hafif ticari araçları satın alma yoluna gidiyordu. Dövizde yaşanan sorunlar sebebiyle artan hafif ticari araç fiyatları şirketlerin işini zorlaştırmaktaydı. Yeni düzenleme ile birlikte küçük ve orta ölçekli tüm işletmeler ve büyük şirketler hafif ticari araçları kiralayabilecek. Kiralama seçeneği ile birlikte sermayede korunmuş olacak.

Dünyanın birçok noktasında faaliyet gösteren uluslar arası bir şirket olarak yurtdışında kiralama konusunda tecrübe sahibiyiz. KOBİ’ler başta olmak üzere artık tüm şirketler kiralama yoluna giderek büyük avantaj sağlayabilecek. Düzenlemenin yeni yapılması sebebiyle fiyatları da düşük tutmaya çalıştık. Uygulanan vergi indirimleri ile beraber hafif ticari araca ihtiyacı olan şirketlerin firmamızdan teklif almasını bekliyoruz.”

Konu ile ilgili olarak Oktay açıklamalarına şunları ekledi: “LeasePlan şirketi olarak kamyonet, pikap ve van tipi hafif ticari araçların kiralanabilmesi için ilgili değişiklikleri İnternet sitemizde gerçekleştirdik. Hafif ticari araç kiralamak aylık 2 bin 189 TL’den başlıyor. Buda günlük 70 TL gibi bir rakama geliyor. Fiat Fiorino, Doblo, Tourneo ve Caddy Trendline gibi ticari araçların en iyi modellerini şirketlerimizin beğenisine sunduk. Diğer şirketlerinde katılımı ile birlikte rekabetin artmasını ve fiyatların daha da düşmesini umuyoruz.”

 

  • Etiketler