news-details

BMW'nin Gizli Silahı Ortaya Çıktı

Mercedes, yeni G-sınıfı araçları ile Defender pazarında sektör liderlerinden. BMW ise başka bir modeli ile pazarda emin adımlar ile ilerliyor. Bir yıl önce X7 prototip olarak kullanarak X5’den daha büyük bir araç yapılmıştı.

Bu yıl ki tasarımla birlikte araç baştan sona değiştirilmiş ve çok daha farklı bir araç piyasaya sürülmüş. İç hacmi çok geniş olan araç muhteşemde bir sürüş konforu sunmakta. 4.4 litre V8 motoru ile tam bir performans canavarı olan X7, özellikle hız tutkunlarının yeni gözdesi olacak.

X5’den ağır olmasına rağmen aynı motor kullanılan X7, performans olarak X5 ile aynı konumda. Spor modunun seçilmesi durumunda ise araç yakıt olarak fazla yaksa da çok agresif bir hale geliyor. 8 ileri şanzıman ise V8 motoru ile iyi bir uyum sağlamış.

Alman mühendisler bu araçta BMW firmasının marka değerinin hakkını vermiş durumda. Arka teker yönlendirmesi özelliği sayesinde ise dar alanlarda ve yüksek hızda ki manevralarda kullanıcısına yardımcı oluyor.

Aracı test eden bazı kişiler ise direksiyon noktasında sıkıntılar olduğuna değinmiş. Araç her ne kadar Porsche Cayenne ile yarışamasa da Mercedes GLS ve Range Rover’ı koltuğundan edebilir.

Of-road konusunda ise araç biraz zayıf kalmakta çünkü BMW genellikle SUV araçlarını otobanlar için tasarlamakta. Yeni X7’nin altı veya yedi koltuklu olacağı ve üç sıra koltuk olarak üretilmesi planlanıyor.

Orta sırada ki koltuklar elektrikli olarak kontrol edilebiliyor. En arka koltuklar ise yetişkin kişiler için tasarlanmış. Arka koltuklar ise bir düğme ile kontrol edilebiliyor.

BMW gizli silahını bu yıl piyasaya sürüyor. Bu aracın ortaya çıkışı ile birlikte SUV sektörünün liderleri artık eskisi kadar rahat olamayacak.