news-details

BMW X5 xDrive 40 Hibrit Teknik Özellikleri

BMW hibrit teknolojisine tamamen geçmeye kararlı. Firma 4 çeker xDrive ile şarj edilebilir X5 xDrive 40 modelini satışa sundu. Araç üstün Alman mühendisliği ile üretilmiş ve her açıdan muazzam bir araç.

Çevre dostu bir motorun yanı sıra performans odaklı olması da birçok kullanıcıyı etkisi altına alıyor. Araç tasarlanırken sportif ve agresif görünüm aynı anda kullanılmış. Aracın 4 çeker olması da en büyük avantajları arasında. Hibrit olduğu içinde yakıt noktasında normal sedanlar ile aynı seviyede.

4 çeker olması sadece performans anlamında değil sürüş noktasında da dinamik bir hava katıyor. X5 xDrive 40'ı tamamen elektirkli modda da kullanabilirsiniz. Sıfır emisyon ve yakıt tüketimi olmadan ise 30 km’lik bir yolu tam şarjda gidebiliyor. Aracın bataryası ise bagaj bölümünde bulunmakta. Bagaj kapasitesi de 1720 litre.

Plug-in hybrid teknolojisi kullanılan araç birçok farklı modda kullanılabiliyor. AUTO eDrive modunda, elektrikli motor ve benzinli motorun optimum kombinasyonu en üst kalite verimliliğe odaklanılmasını sağlıyor. Şehir içi kullanımda ise yakıt tüketimi fabrika verilerine göre sadece 3,3 litre. Emisyon tüketimi ise 80 g/km altında.

SUV bir araç olduğu içinde birçok lüks donanıma sahip. Aracın iç tasarımı ise oldukça geniş. Led ekranları, deri koltuk ve muhteşem renk uyumu ile araç, içine binen herkesi kendine hayran bırakıyor. Kısacası çevre dostu olması, muhteşem sürüş konforuna sahip olması ve yakıt tüketiminin düşük olması en büyük avantajları arasında.