news-details

BMW X5 SUV Sektöründe Liderliğe Oynuyor

Yeni BMW X5, tasarımı ile göz dolduruyor. Araç yerden yükselmiş ve çok daha şık bir görünüşe sahip olmuş. Uzunluk 36 mm, genişlik 66 mm ve yükseliği de 19 mm arttırılmış. Dış bölümünde yer alan krom ızgara da eski araca oranla çok daha büyük. Arkada yer alan LED stop lambaları ise araca muhteşem bir görünüş katmış.

Araçta kör nokta uyarı, şerit takip, yaya algılama, trafik asistanı ve direksiyon kontrollü aktif sürüş asistanlarının çeşitliliği ile ön plana çıkmakta. Donanım açısından rakip SUV’lara göre hiçbir eksiği bulunmamakta.

Araç ilk üretim bandından benzinli ve dizel motor seçenekleri ile ön plana çıkıyor. Aracın giriş seviyesinde ki motoru 340 PS ve 450 Tork üretmekte. Motorun çift turbo destekli olması planlanıyor.

İkinci tip motorun ise 3.0 altı silindirli, 265 PS ve 620 Tork üretmekte.

Araç 0 ile 100 km arası hıza 5,2 saniyede çıkmakta. Aracın tüm versiyonlarında ise 8 ileri otomatik şanzıman kullanılacak ve 4 çekişli olması planlanıyor.

Aracın ilerleyen zamanlarda plug-in hybrid ve M versiyonu da devreye sokulması planlanmakta. Araç şehir görünümünden daha çok arazi görünümüne sahip.