news-details

BMW X2 Aileye Katıldı

BMW X2, BMW ailesinin en yeni üyesi. Kompakt SUV segmentinde yer alan bu araç Premium olmakla birlikte BMW kalitesini sonuna kadar hissedeceğiniz bir araç. Mevcut X1 modelinin üzerine koyularak inşa edilen bu araç, şehir içi kullanıma daha uygun.

Turbo benzinli 1.5 litrelik 3 silindirli motor 140 beygir ve 220 NM tork gücünde. Böyle bir araca bu tarz bir motorun düşük geleceğini düşünebilirsiniz. Bu şekilde düşünen kullanıcılar için 2.0 litre Turbo dizel 140 beygir gücünde 400 NM tork üreten ve 4x4 özelliğine sahip motor seçeneği daha var. Tabi ki iki seçenek arasında büyük fiyat farkı olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

BMW X2; Premium Line, M Sport ve M Sport X olmak üzere 3 farklı modele sahip. Renk seçenekleri ile de ön plana çıkan araca en çok yakışan renk “Galvanize Altın”. Renkler kişiden kişiye göre değişse de birçok kullanıcının tercihi bu yönde. Tasarım olarak ön ve arka tamponların yanı sıra çamurluklarda da gri renkler kullanılmış. Keskin ve dolgun hatlara sahip bu araç, birçok kesime hitap edecek şekilde üretilmiş.

Kompakt SUV şuanda en çok tercih edilen araçların başında geliyor. Bu araçlar şehir içi ve arazi şartlarına uygun olarak üretiliyor. BMW bunu ilk olarak X6’da denemiş ve X4’de büyük başarı yakalamıştı. X2 modeli X1’e oranla çok daha tarz bir araç. Sahip olduğu hatlar sebebiyle iki araç arasında büyük fark mevcut.

İç tasarım olarak ise X1 ile aralarında büyük farklar yok. Konsolda çok değişikliğe gidilmemiş. Deri direksiyon ve kullanılan dikişler araca farklılık katıyor. Isıtmalı koltuklar, katlanabilir aynalar, hafızalı koltuklar, özel ses sitemi ve açılabilir cam tavan özellikleri aracın sahip olduğu donanımların sadece birkaçı. Apple CarPlay destekli 6.5 inçlik panel bu tarz bir araca biraz ufak kalmış. Sahip olduğu sürüş asistanı, şerit terk uyarı sistemi, cruise control ve şehir içi fren sistemleri ile de otonom bir araç olduğunu kanıtlıyor. X2 sahip olduğu teknolojik özellikler sebebiyle önde ki araç mesafesini koruyor ve kullanıcı farketmese bile otomatik fren yapabiliyor.

Araç test sonuçlarına göre sürüş noktasında diğer SUV araçlar kadar kaliteli bir performansa sahip değil. 18 inçlik dev jantlar ise süspansiyon sistemi ile oldukça uyumlu. X1’e oranla viraj performansı daha zayıf.

Araçta; Sport, Comfort ve Eco Pro olmak üzere 3 farklı mod mevcut. Benzer modlar diğer araçlarda da olduğu için bu modları detaylıca tanıtmanın bir anlamı yok. Araç 3 modda da Off-Road performansı sergilemiyor. Firma da bu aracı şehir içi kullanım için daha uygun olarak üretildiğini vurguluyor. 611 litrelik bagaj hacmi koltukların kapanması durumunda 1415 litreye kadar çıkıyor. Arka koltuklarda ki mesafe ise normal bir yolcu için ideal.

BMW X2’nin başlangıç fiyatı 315.000 TL. X2 sDrive18i M Sport X ilave donanımları ve benzinli motoru ile 400.000 TL’den satışa sunuluyor. Aracın bu fiyatı hak ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

  • Etiketler