news-details

BMW i8 M Hibrit Teknolojisi ile Yollarda

BMW i8, sportif tasarımının yanı sıra hibrit bir araç olarakta yollarda ki yerini aldı. Alman firmalarının yanı sıra bugün itibariyle birçok firma hibrit veya elektrik teknolojisine geçmekte. Almanların ise bu teknolojide şuanda zirvede olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. BMW’de bu modelde hibrit teknolojisini kullanarak hem performanslı hemde yakıt tasarrufu sağlayan bir araç üretmiş.

Bu otomobil ile birlikte muhteşem sürüş konforunun yanı sıra motorun performansına da tanık olabilirsiniz. Aracın ikonik tasarımı ise aslında herşeyi özetliyor. Yeni plug-in motor 374 beygir gücünde ve 570 Nm tork üretmekte. Araç 0 ile 100 km arasına sadece 4,4 saniyede ulaşıyor. BMW bu araçla birlikte sportif ve lüks segmentinde yeni bir çağ açmayı hedeflemekte.

Tasarım olarakta birçok kullanıcı tarafından beğenilen i8 M, donanım olarakta diğer M8 modellerinin içerdiği tüm donanımları içermekte.

Aracın üzerinde bulunan siyah kuşak motor kısmından başlayarak tüm aracı kaplıyor ve bu araca çok farklı bir hava katmış. Yine motorda benzinli motorun gücü ile elektrikli motorun etkileşimi muhteşem şekilde entegre edilmiş.

Aracın ortalama yakıt tüketimi ise 100 km’de 1,8 litre ve emisyon oranı da 42 g. Ülkemize ise coupe ve açılabilir tavan olarak satışa sunulacak. Bu kadar güzel özelliklere sahip aracın ise maliyeti çok yüksek. Ülkemizde ki fiyatın vergiler dahil 1,4 milyondan başlıyor. Tabi ki bu başlangıç fiyatı, donanımlar arttıkça fiyat 2 milyona kadar çıkabilir.