news-details

Benzinli DS 7 Crossback Ülkemizde

DS 7 Crossback modeli hakkında daha önce hibrite geçiş ile alakalı bir yazı yayınlamıştık. Fransız firma ailenin son üyesi olan DS 7 Crossback ile SUV alanında ki iddiasını arttırmaya çalışıyor. Aracın en öne çıkan özelliği tasarımı. Firma tasarım noktasında hassas olduğunu önce ki araçlarında da kanıtlamıştı.

Performans noktasında ise test sürüşlerinden başarı ile geçtiğini belirtmekte fayda var. Ön ızgara araca estetik bir görünüm katmış. Krom detaylar, ince led farlar ve yan kısımda ki detayları sebebiyle araç kırılgan fakat yakışıklı bir havaya sahip. Tasarım noktasında durum böyle olsa da bu araçta 225 HP güç olduğu da hesaba katmak gerekiyor.

Araç çalıştırıldığı anda LED farlar 180 derece dönebiliyor ve bu görsel anlamda güzel bir hava katıyor. Kullanılan büyük jantlar ve krom kaplama ise araca hafifte olsa kaslı bir görünüm katıyor. Çift egzoz çıkışı ve elmas kesim de bu görünüşü destekleyen diğer özellikler.

DS 7 Crossback modelinde süspansiyon ve diğer ayarlar kişiye özel olarak yapılabiliyor. Premium SUV araç sınıfına girmesinde ki en önemli özelliklerden birisi de bu. Kullanılan aks teknolojisi sayesinde de konfor ek olarak arttırılmış. Aracın süspansiyonu üzerinde durmak gerekirse, DS Active Scan Suspension adı verilen bu sistem sensörlerden aldığı bilgileri işleyebiliyor. Önde ki araçları 20 metreye kadar taramakla birlikte ivme, hız ve direksiyon açısı gibi verileri de hesaba katarak yolun duruma göre amortisör sistemi farklılaşabiliyor.

Aracın önünde bir kasis algılanmış ise amortisörler yumuşuyor ve kişi kasisi görüp yavaşlamasa bile araç bu kasisten daha az sarsıntı ile geçebiliyor. Dış tasarımda kullanılan elmas kesim, iç kısımda da kullanılmış. Aracın iç malzeme kalitesi yüksek. 12 inçlik gösterge panelinde ise birçok SUV araçta bulunan detaylar mevcut. Bu ekrandan ilgili mod seçenekleri de kişiye özel değiştirilebiliyor. Koltuklar da oldukça rahat.

Aracın arka kısmındaki koltuk mesafesi ne çok dar ne de çok geniş. 555 litrelik bagaj hacmi de SUV için orta seviyede. Bu araç ülkemizde 1.6 Puretech 225 HP ve tam otomatik 8 ileri şanzıman ise satılıyor.

DS 7 Crossback Teknik Veriler

Motor: 4 silindir

Motor hacmi: 1598 cc

Maksimum Tork: 300 Nm

Güç aktarımı: Önden çeker

0–100 km/s: 8,2 sn

Maksimum Hız: 236 km/s

Emisyon: 135 gr/km

Yakıt: 5,9 lt/100 km

 

  • Etiketler