news-details

Alfa Romeo’nun Yeni Prensleri

Alfa Romeo Giulia

Sedan bir araç olan Giulia, tasarımı, teknolojisi ve yenilenen motoru ile birlikte ön plana çıkıyor. Araç dengeli bir araç olmakla birlikte birçok yeni teknoloji ile donatılmış. Premium bir araç olan Giulia, sportif olmasının yanı sıra birçok iş adamı tarafından da kullanıyor.

İtalya’nın saygın otomotiv şirketlerinden olan Alfa Romeo, bu aracında geçmiş tecrübesini başarılı bir şekilde yansıtmış. Gerek çarpışma testleri gerekse başka testlerde olan başarısı ile de birçok global ödülün sahibi.

Lüks sportif sedan sınıfının en iyi araçlarından olan Giulia, sıra dışı tasarıma sahip olması ile özgün tasarım arayan kullanıcıların tercihi. Ülkemizde 2.0 litre 200 HP önden itişli, 2.0 litre 280 HP dört çeker ve 2.0 litre 510 HP arka itiş olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ile satılması planlanıyor.

Aracın tüm motor seçenekleri otomatik şanzıman içeriyor. Motor tipine göre de Super, Veloce ve Quadrifoglio Verde olarak aracın modelleri isimlendirilmekte.

Sürüş deneyimi, benzersiz tasarımı, performanslı motoru ve kullanılan muhteşem teknolojisi ile sedan konusunda ülkemizde olmasa da Avrupa’da başarı sağlayacağı aşikar. Alfa Romeo araçları ülkemizde teknik destek seçeneklerinin zayıf olması sebebiyle dar bir kitleye hitap etmekte fakat bu muhteşem araç birçok kişi tarafından satın alınabilir.

Aracın Türkiye fiyatı ise 600,000 TL’den başlamakta. Bu açıdan bakıldığında pahalı gibi gözükse de bu motora sahip bir aracı bu fiyattan daha aşağıya bulmanız ise imkansız.

Alfa Romeo Stelvio

Giulia ile birlikte yeni model olan Stelio ise SUV alanında bir araç. Özgün, sportif ve dinamik bir tasarıma sahip olmasının yanında tam anlamıyla premium sınıfı bir araç.

SUV araç olmasına rağmen ilk bakışta sportif bir sedan havasına sahip. Kaliteli ve zarif bir iç tasarıma sahip. Araç yüksek olmadığı için orta sınıf SUV seçeneğinde değerlendiriliyor. İç tasarımda olduğu kadar dış tasarımda da muhteşem bir işçilik kullanılmış.

Deri, ahşap ve kumaş olmak üzere 3 farklı malzemeden oluşturulan iç tasarım muhteşem bir uyuma sahip. Arka kısım oldukça geniş ve ferah. Bu açıdan bakıldığında tam bir aile arabası.

Premium sınıfı SUV araç arayanlar için ilk tercih edilecek araçlardan olsa da fiyatının 650,000 Türk lirasından başlayacağını belirtmekte fayda var.