news-details

ABT’nin İlk Elektrikli Modeli Geliyor

Dünya genelinde yeni bir akım başlatan elektrikli araba hızla yayılmaya ve farklı markaların modellerinde denenmeye devam ediyor. Bu zamana kadar adından oldukça söz ettiren ABT modifikasyon şirketi yeni bir tasarım ve model ile otomobil sürücülerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Özellikle de son zamanlarda adından oldukça söz ettiren Audi RS6-R ve RS7-R projelerini gölge de bırakacak yeni bir elektrikli Audi modeli sizleri bekliyor.

Audi’nin yıllardan beri üzerinde değişiklikler yaparak her seferinde yeni bir model gibi tanıtıp tüm dünyada en çok kullanılan SUV modellerden biri olan Q5, yeni modellemesi ile birlikte elektrikli yakıt seçeneğiyle sürücüleri ile buluşacak.

Güç Artışı Sağlanan Araç Özellikleri

Performanslı ve bir o kadar da yakıt tüketiminin iyi olduğu bir araç istiyorsanız aklınıza hibrit üretimi yapılacak olan Q5 modeli gelebilir. ABT Q5 TFS’le de 2.0 litre hacmindeki turbo benzinli ünetiyi elden geçirerek yeni bir yakıt üretimi sağlamış. SUV’un performans kazanımlarından bahsettiğimizde ise 5.3 saniye de 100 km/h hıza ulaşabiliyor. Bu durumda ekstra ağırlıkla bulunan Q5’i daha hızlı yapıyor. ABT’nin son aracı ivmeli bir Q5 isteyenlere çok iyi bir alternatif olacağını düşünüyoruz.

Sadece özeel jantlar ile donatılan Q5 TFSle çiftinde ekstra bir ücret karşılığında LED giriş ışıkları ve özel olarak araç için tasarlanan start/stop düğmesi de ABT imzalı bir şekilde sizlere sunulabilecek.