news-details

2. Nesil CLA 250 Tanıtıldı

Mercedes-Benz firması Las Vegas’ta gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarında (CES) 2019 model yeni CLA modelini tanıttı. 4 kapılı kompakt Coupe tasarımı ile bu alanda devrim yapan Mercedes firması ilk nesil CLA’dan 750.000 adet satarak ne kadar başarılı bir model tanıttığını tüm dünyaya kanıtladı.

İlk nesildeki tasarımın büyük ölçüde korunduğu yeni nesil CLA modelinde iç dizayn büyük ölçüde değiştirilmiş. Birçok yeni donanımın eklendiği bu modelde ilk nesilde yakalanan başarının bu modelde de yakalanması bekleniyor. Yeni nesil CLA Coupe modeli tasarım olarak ön plana çıkan bir araç olmasının yanı sıra bu model sınıfının en akıllı aracı. Kullanıcı deneyimi olarak da ön plana çıkan bu araç sahip olduğu MBUX İç Mekan Asistanı ile araç kullanıcısının istediklerini önceden anlayabiliyor.

CLA’da bulunan navigasyon ve ses komut sistemi kullanıcılarına sağlık önerilerinde bile bulunabiliyor. Intelligent Drive adındaki fonksiyon ise aracın kullanıldığı şartlara göre aerodinamik ayarlarını yapabiliyor. Uzun motor kaputu ve geniş kullanım alanıyla yeni CLA’da şoför ve yolcu koltukları oldukça geniş. Sürüş dinamikleri noktasında da çok üstün özelliklere sahip bu araç son derece sportif bir sürüş özelliğine sahip.

Energizing Plus paketi ise kullanıcılara akıllı önerilerde bulunuyor. Konfor paketi klima, koltuk veya aydınlatma ile müzik sistemine müdahale ederek kişinin karakterine ve ruh haline göre önerilerde bulunabiliyor.

Aracın motor özelliklerini tanıtmak gerekirse, 225 HP güç ve 350 Nm Tork üreten bu motor 2.0 litrelik turbo benzinli bir motora sahip. 7 ileri otomatik şanzımanın ise neden 8 ileri olmadığı noktasında birçok kullanıcının kafasında soru işaretleri bulunuyor. Mercedes A-Serisinin sahip olduğu tüm motor seçenekleri yeni CLA serisinde de bulunuyor. 4Matic etiketine sahip 4 çeker motor seçeneğinin yanı sıra motor seçenekleri arasında manuel şanzımanda bulunuyor.

 

  • Etiketler