news-details

Cabrio Tesla Model Üretildi

Tesla tarafından üretilmiş olan elektrikli otomobiller, dünya sektöründe önemli gelişmeleri beraberinde getirmişti. Elektrikli otomobillerin başlangıcı olarak kabul edilen Tesla otomobilleri dünya üzerinde yeni bir akım başlatmıştı. Şimdi ise ürettikleri yeni otomobil ile dünya üzerinde yeni bir ses getirme çalışması yapmaktadırlar. Daha önceki dönemlerde Tesla ürettiği Cyberturk ile adından çokça söz ettirmişti. Şimdi ise yeni bir model ile sizlerin karşısına çıkıyor.

Tesla’nın ilk Cabrio Modeli

Tesla tarafından daha önce denenmeyen bir tasarım ile sizlerin karşısına çıkan Cabrio Tesla otomobil, Tesla’nın adından daha çok söz ettirmesine sebep olabilir. Tesla’nın modifiye firması olarak bilinen şirket, Tesla için böyle bir tasarım yaptı. Tesla’nın geçtiğimiz aylarda çıkardığı Tesla Model S’in tavanını keserek oluşan Cabrio tasarımı büyük ilgi topladı.

Tesla Model 3’ün bünyesinde cam tavan olsaydı, gökyüzünü izlemek oldukça zevkli olacaktı fakat tasarımcı firma olan Newport firması tavanı ortadan kaldırarak tamamen üstü açılır bir atmosfer haline getirdi. Her otomobilde olduğu gibi Tesla otomobillerinde tavan kesmek risk teşkil ediyor. Fakat ortaya çıkarılan yeni tasarım gelecekte Tesla’nın böyle bir fikri hayata geçirebilmesi için pr çalışması olduğu düşünülüyor.

Tamamen elektrikli bir Cabrio olacak olan Tesla Model 3 fiyatı için iyi bir yatırım yapmanız gerekmektedir. Firma manuel katlanır tavan için 29.500 dolar, elektrikli katlanır tavan için ise 39.500 dolar ücret talep etmektedir.